Browsing all articles in Banki

Jaki bank dla starszej osoby

Author admin    Category Banki     Tags ,

bank dla osoby starszejOsoby w starszym wieku są coraz bardziej przekonane do usług bankowych. Czasy, kiedy gotówka trzymana była w domu wydaje się bezpowrotnie minęły i dzisiaj większość emerytur, oraz podobnych świadczeń trafia bezpośrednio na konta bankowe osoby. To, że osoba w tym wieku posiada konto bankowe, to jednak nie jedyny sukces. Często ludzie w wieku powyżej 60 roku życia korzystają znacznie szerzej z bankowych usług, zaciągając chociażby kredyty czy też korzystając z promocyjnych ofert lokat bakowych.

Co liczy się dla seniora przy wyborze oferty bankowej?

– prostota obsługi serwisu transakcyjnego.

– możliwość skorzystania z obsługi w „okienku”.

– możliwość uzyskania środków bezpośrednio do domu.

– atrakcyjne oferty kredytowe – seniorzy coraz chętniej zaciągają kredyty w bankach.

Gdzie w takim razie senior powinien założyć konto bankowe? Oczywiście przede wszystkim powinien być to bank posiadający jakiekolwiek placówki. Dlatego w kwestii osób starszych stosunkowo blado wypada mBank, w którego przypadku cała obsługa jest elektroniczna. To jednak jeszcze nadal wśród osób starszych budzi dużą nieufność. Rewelacyjnym rozwiązaniem wydaje się Bank Pocztowy, który daje starszej osobie możliwość doręczenia gotówki do domu przez pracownika poczty. To przełomowa oferta dla osób starszych, która dotąd nigdzie indziej nie była spotykana.

Osoby starsze wybierając dowolny bank niestety będą miały kłopot z racji wieku z uzyskaniem kredytu hipotecznego i pożyczki hipotecznej. Banki udzielają ich w zależności od zasad do wieku około 58 lat. W przypadku osoby w wieku powyżej 60 roku życia pozostaje jedynie możliwość uzyskania pożyczek na dobrych warunkach. Oto spis polecanych banków, w których z uzyskaniem pożyczki na dowolny cel dla seniora nie ma większych problemów, czasami nawet w oparciu jedynie o historię rachunku:

– PolBank – duża wygoda, duża ilość placówek, co nie pozostaje bez znaczenia w przypadku osób starszych, uproszczone formalności.

– Bank Pocztowy – najwygodniejszy bank dla osób starszych, możliwość otrzymania pieniędzy od listonosza (również w przypadku pożyczki), bardzo atrakcyjne warunki, bank targetowany głównie dla osób powyżej 60 roku życia.

– Bank Zachodni WBK – bogata oferta kredytowa, niskie oprocentowanie, możliwość kredytu bez formalności, kiedy wpływ z emerytury trafia na nasz ROR.

Podsumowanie

A zatem, jeśli masz w rodzinie seniora, możesz opowiedzieć mu o tych ofertach, a także o tych bankach. Są to jak najbardziej oferty, a także instytucje dla seniorów, dlatego starsza osoba znajdzie wśród nich bank dla starszej osoby.

Oferty banków w 2014 roku – promocje bankowe

2014 oferty bankówZ początkiem każdego roku banki zmieniają swoje podejście do klienta. W wielu przypadkach zmienia się ono na zdecydowanie lepsze patrząc ze strony klienta, jednak czasami regulacje prawne, które pojawiają się z nowym rokiem powodują pogorszenie się ofert. Banki tak do końca same swoich ofert nie przygotowują, są jednak mocno zależne od regulacji prawnych. Klienci banków przyzwyczaili się do tego, podobnie podchodzą do tej sprawy banki i dlatego często końcówka roku to okres promocji, a zatem czy pojawiają się zupełnie nowe oferty banków w 2014 roku?

Czy banki będą miały lepsze oferty w 2014 roku

Co zatem zmieni się w bankowości od 2014 roku? Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych zmian, z którymi trzeba się liczyć korzystając z usług bankowych na początku roku. Przede wszystkim od początku nowego roku zgodnie z rozporządzeniem z dnia 18 czerwca 2013 klient nie będzie miał prawnej możliwości uzyskania kredytu hipotecznego bez posiadania wkładu własnego. To najistotniejsza zmiana, do której należy się przygotować z nowym rokiem. Ostatecznie w roku 2015 próg minimalny takiego wkładu będzie musiał wynieść 10% inwestycji.

Kredyt będzie dostać trudniej

Co to oznacza dla klientów banków? Niestety znacznie bardziej restrykcyjne warunki uzyskiwania kredytów bankowych, w dodatku we wszystkich bankach działających na terytorium naszego państwa. W roku 2014 próg ten będzie wynosić minimum 5%.
Prócz tego oczywiście banki przygotowują corocznie nowy zestaw promocji dla swoich klientów. Alior Bank w nowy rok wchodzi z zasadą najlepszych ofert z gwarancją. Mbank z kolei przygotowuje dla swoich klientów atrakcyjne oferty związane z oszczędzaniem, gdzie jednak od lat niekwestionowanym liderem jest Bank Pekao, który wg badań gromadzi największą grupę klientów gotowych do inwestowania oszczędności.

Inną istotną zmianą jest prowadzona już od około roku zmiana systemów transakcyjnych większości banków. Będziemy zatem musieli się w większości przygotować na nowe, wizualnie poprawione serwisy, których obsługa będzie nieco inna niż do tej pory. To jednak zmiana zdecydowanie In plus, bo nowe systemy są znacznie bardziej przejrzyste od dotychczasowych.

Oferty banków 2014

Author admin    Category Banki     Tags

oferty banków2014 rok ma być rokiem innowacji, także w dziedzinie bankowości, spodziewamy się wielu zmian. Jednak czy aby na pewno spekulacje bankowe i wyliczenia ekonomistów sprzed kilku lat się sprawdzą? Zobaczmy jak to się prezentuje w 2014 roku.

Czy lokaty bankowe w 2014 będą korzystniejsze?

W przypadku lokat wszystko zależy od stóp procentowych, obecnie te są bardzo niskie, gdyż Bank Centralny obniżył je na korzyść kredytów hipotecznych, zaciąganych przez kredytobiorców w ostatnich latach. Dlatego jeśli w 2010 roku mieliśmy lokaty dochodzące do 5% w skali roku, tak dziś 2% to już „coś”. Oferty banków w przypadku lokat nie są powalające.

Nie dajcie się zwieść super ofertom, które dają 5% lokaty, gdyż małym druczkiem jest napisane wyraźnie, że oferta dotyczy na przykład trzech miesięcy i kwoty do 5000 zł, a więc zarobek rzędu 50 zł za trzymiesięczne zamrożenie gotówki, chyba nie robi wielkiego wrażenia.

Czy kredyty gotówkowe będą tańsze?

Spekuluje się, że kredyty gotówkowe mogą być nieco tańsze w roku 2014, ponieważ oferty banków będą musiały dostosować się do ogromnej konkurencji ze strony firm pozabankowych. Jak wiemy w obecnym czasie konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego też banki muszą liczyć się z obniżaniem swoich marż, a to oczywiście prowadzi do niższych cen kredytów, czy to gotówkowych czy też hipotecznych i innych kredytów długoterminowych.

Na co uważać przy ofertach bankowych w 2014?

Jeśli banki obniżą ceny na jednych usługach i produktach, będą szukały oszczędności gdzie indziej, dlatego możemy spodziewać się wielu dodatkowych opłat, za tzw. ciche opcje. Skąd taka nazwa? Otóż są to elementy ofert bankowych o których zazwyczaj się nie mówi, jeśli te są płatne. Dla przykładu – każdy bank głośno krzyczy, że jego karta bankomatowa jest darmowa, ale rzadko kto mówi, że należy ją ubezpieczyć, lub że wypłata z innego bankomatu kosztuje jednorazowo 5 zł.

Dowiemy się tego dopiero w momencie zagłębienia w ofertę banku. Takich niuansów i mniejszych lub większych wydatków, za nieprzewidziane opłaty, będziemy mogli spodziewać się częściej, to też dodatkowe ubezpieczenia kart, zachęcenie do zaciągania debetu (płatnego na podobnej zasadzie jak otwarta linia kredytowa, czy kuszące przelewy ekspresowe płatne ekstra, takich to opcji będziemy się mogli spodziewać.

Nowe technologie bankowe

Banki coraz częściej prześcigają się w innowacjach, dlatego coraz większa liczba banków będzie wprowadzać płatności za pomocą smartfona, szybkie przelewy za pomocą portali społecznościowych, a także dodatki na karcie takie jak sprawdzanie salda z karty bez dochodzenia do bankomatu (saldo wyświetlane na karcie).

Rok 2014 prezentuje się ciekawie, jeśli chodzi o oferty banków. Czy będą to realne korzyści dla użytkowników? Jak zwykle, czas pokaże.