Jaki bank dla starszej osoby

Author admin    Category Banki     Tags ,

bank dla osoby starszejOsoby w starszym wieku są coraz bardziej przekonane do usług bankowych. Czasy, kiedy gotówka trzymana była w domu wydaje się bezpowrotnie minęły i dzisiaj większość emerytur, oraz podobnych świadczeń trafia bezpośrednio na konta bankowe osoby. To, że osoba w tym wieku posiada konto bankowe, to jednak nie jedyny sukces. Często ludzie w wieku powyżej 60 roku życia korzystają znacznie szerzej z bankowych usług, zaciągając chociażby kredyty czy też korzystając z promocyjnych ofert lokat bakowych.

Co liczy się dla seniora przy wyborze oferty bankowej?

– prostota obsługi serwisu transakcyjnego.

– możliwość skorzystania z obsługi w „okienku”.

– możliwość uzyskania środków bezpośrednio do domu.

– atrakcyjne oferty kredytowe – seniorzy coraz chętniej zaciągają kredyty w bankach.

Gdzie w takim razie senior powinien założyć konto bankowe? Oczywiście przede wszystkim powinien być to bank posiadający jakiekolwiek placówki. Dlatego w kwestii osób starszych stosunkowo blado wypada mBank, w którego przypadku cała obsługa jest elektroniczna. To jednak jeszcze nadal wśród osób starszych budzi dużą nieufność. Rewelacyjnym rozwiązaniem wydaje się Bank Pocztowy, który daje starszej osobie możliwość doręczenia gotówki do domu przez pracownika poczty. To przełomowa oferta dla osób starszych, która dotąd nigdzie indziej nie była spotykana.

Osoby starsze wybierając dowolny bank niestety będą miały kłopot z racji wieku z uzyskaniem kredytu hipotecznego i pożyczki hipotecznej. Banki udzielają ich w zależności od zasad do wieku około 58 lat. W przypadku osoby w wieku powyżej 60 roku życia pozostaje jedynie możliwość uzyskania pożyczek na dobrych warunkach. Oto spis polecanych banków, w których z uzyskaniem pożyczki na dowolny cel dla seniora nie ma większych problemów, czasami nawet w oparciu jedynie o historię rachunku:

– PolBank – duża wygoda, duża ilość placówek, co nie pozostaje bez znaczenia w przypadku osób starszych, uproszczone formalności.

– Bank Pocztowy – najwygodniejszy bank dla osób starszych, możliwość otrzymania pieniędzy od listonosza (również w przypadku pożyczki), bardzo atrakcyjne warunki, bank targetowany głównie dla osób powyżej 60 roku życia.

– Bank Zachodni WBK – bogata oferta kredytowa, niskie oprocentowanie, możliwość kredytu bez formalności, kiedy wpływ z emerytury trafia na nasz ROR.

Podsumowanie

A zatem, jeśli masz w rodzinie seniora, możesz opowiedzieć mu o tych ofertach, a także o tych bankach. Są to jak najbardziej oferty, a także instytucje dla seniorów, dlatego starsza osoba znajdzie wśród nich bank dla starszej osoby.

1 Comment to “Jaki bank dla starszej osoby”

  • Wojciech 26 lutego, 2016 o 12:19 pm

    Zastanawiające, że tak niewiele banków ma dedykowane konto „dla seniorów”, tak jak jest to np. w przypadku studentów, czy młodzieży. Tym bardziej, że starsze osoby są chyba bardziej lojalne – rzadziej zmieniają bank, a także mają często sporo oszczędności do zdeponowania.

Dodaj komentarz