Konto bankowe – jaki bank wybrać?

jakie konto bankowePotrzebujesz konta bankowego? Postaram Ci się doradzić w kilku słowach który bank będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście nie znam Twoich preferencji, jednak wymienimy kilka banków dostosowanych do różnych grup wiekowych i społecznych.

Jakie konto bankowe dla nastolatka?

Obecnie jedną z najpopularniejszych ofert dla młodych oferuje mBank, a chodzi o izziKonto dla młodzieży od 13 roku życia. Konto jest zakładane za pozwoleniem rodzica lub opiekuna, jednak to młody człowiek jest jego właścicielem i osobą decydującą. Konto jest darmowe w utrzymaniu, ma darmowe przelewy internetowe, a także oferuje kartę płatniczą. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i masz dziecko w wieku od 13 – 18 lat, rozważ założenie mu takiego konta, gdyż Twój podopieczny będzie mógł uczyć się zarządzania swoimi środkami od podstaw. To z kolei uczy odpowiedzialności i zarządzania własnym budżetem. Możesz przelewać w ten sposób kieszonkowe, które będą dowolnie gospodarowane.

Jakie konto osobiste?

Jeśli chodzi o konta osobiste, o mamy ogromny wybór, a także ogromną różnorodność, ponieważ banki z roku na rok wymyślają kolejne promocje i kolejne produkty. Dobre konta bankowe, nad którymi możesz się zastanowić, to między innymi Konto osobiste w Inteligo. Kilka słów o tym koncie.

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie
 • 0 zł za przez internet
 • nowoczesne rozwiązania i promocje
 • 3400 darmowych bankomatów

Kolejnym ciekawym bankiem może być popularne ostatnio konto w Alior Sync, które oferuje między innymi 5% cash back przy zakupach przez internet. Oto niektóre możliwości konta bankowego w Alior Sync

 • 5% cash back za zakupy internetowe
 • darmowe prowadzenie konta
 • darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie
 • darmowa karta płatnicza

Inne interesujące konta bankowe dla klienta indywidualnego to między innymi konto w Alior Bank lub w BZ WBK.

Jakie konto bankowe dla firmy?

Z firmami jest nieco inaczej. Nie zależy im na darmowych wypłatach z bankomatu i na cashbacku (chociaż pewnie w wielu przypadkach mogłyby się uzbierać z ich transakcji niezłe zwroty na konto). Dla firm ważniejsze będą takie kwestie jak możliwość inwestowania na koncie (np. lokaty), prawdopodobnie przelewy międzynarodowe, konta walutowe, darmowe automatyczne przelewy do ZUS i US, otwarte linie kredytowe, itp. Oferty firmowe są rzadziej reklamowane i subtelniej przedstawiane. Ciekawe oferty banków dla firm mają między innymi Ideabank, a także jeden z najstarszych banków europejskich z niemieckim kapitałem Raiffeisen Bank.

Konta bankowe dla firm bardzo często oferują dodatkowe profity takie jak niedrogie kredyty firmowe  czy pakiety ubezpieczeń.

A zatem, jakie konto bankowe będzie najlepsze dla Ciebie?

2 komentarze to “Konto bankowe – jaki bank wybrać?”

 • Włodek 27 listopada, 2013 o 11:09 am

  Wg mnie chyba najlepsze konto aktualnie ma alior sync, calkowicie darmowe, polecam każdemu.

 • tanie-konto.pl 27 kwietnia, 2015 o 8:58 am

  Warunki kont, a raczej tabele opłat i prowizji, szybko się zmieniają, a ostatnio niestety nie w tą stronę co trzeba. Bezwarunkowo darmowych kont bankowych jest naprawdę bardzo mało, a cashback jest już prawdziwym rarytasem.

Dodaj komentarz