Oferty banków w 2014 roku – promocje bankowe

2014 oferty bankówZ początkiem każdego roku banki zmieniają swoje podejście do klienta. W wielu przypadkach zmienia się ono na zdecydowanie lepsze patrząc ze strony klienta, jednak czasami regulacje prawne, które pojawiają się z nowym rokiem powodują pogorszenie się ofert. Banki tak do końca same swoich ofert nie przygotowują, są jednak mocno zależne od regulacji prawnych. Klienci banków przyzwyczaili się do tego, podobnie podchodzą do tej sprawy banki i dlatego często końcówka roku to okres promocji, a zatem czy pojawiają się zupełnie nowe oferty banków w 2014 roku?

Czy banki będą miały lepsze oferty w 2014 roku

Co zatem zmieni się w bankowości od 2014 roku? Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych zmian, z którymi trzeba się liczyć korzystając z usług bankowych na początku roku. Przede wszystkim od początku nowego roku zgodnie z rozporządzeniem z dnia 18 czerwca 2013 klient nie będzie miał prawnej możliwości uzyskania kredytu hipotecznego bez posiadania wkładu własnego. To najistotniejsza zmiana, do której należy się przygotować z nowym rokiem. Ostatecznie w roku 2015 próg minimalny takiego wkładu będzie musiał wynieść 10% inwestycji.

Kredyt będzie dostać trudniej

Co to oznacza dla klientów banków? Niestety znacznie bardziej restrykcyjne warunki uzyskiwania kredytów bankowych, w dodatku we wszystkich bankach działających na terytorium naszego państwa. W roku 2014 próg ten będzie wynosić minimum 5%.
Prócz tego oczywiście banki przygotowują corocznie nowy zestaw promocji dla swoich klientów. Alior Bank w nowy rok wchodzi z zasadą najlepszych ofert z gwarancją. Mbank z kolei przygotowuje dla swoich klientów atrakcyjne oferty związane z oszczędzaniem, gdzie jednak od lat niekwestionowanym liderem jest Bank Pekao, który wg badań gromadzi największą grupę klientów gotowych do inwestowania oszczędności.

Inną istotną zmianą jest prowadzona już od około roku zmiana systemów transakcyjnych większości banków. Będziemy zatem musieli się w większości przygotować na nowe, wizualnie poprawione serwisy, których obsługa będzie nieco inna niż do tej pory. To jednak zmiana zdecydowanie In plus, bo nowe systemy są znacznie bardziej przejrzyste od dotychczasowych.

Dodaj komentarz